Junior Fluency Clubİngilizce Çocuk Kulübü

The Fluency Institute Çocuk Kulübünün kuruluş amacı; İngilizce’nin anadil olarak kullanıldığı ülkelerdeki gibi prototip bir yapı oluşturarak, bu yapıyı anadili İngilizce olan eğitmenler eşliğinde çeşitli aktivitelerle zenginleştirerek katılımcılara İngilizce’yi yaşatarak öğrenme olanağı sağlamak ve İngiltere, Amerika ya da Avusturalya’da olduğu gibi çok çeşitli durumlar ve fonksiyonlar için İngiliz dilini bilmenin ötesinde kullanabilir hale getirebilmektir.
http://www.thefluencyinstitute.com/wp-content/uploads/2019/05/hello-2.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
http://www.thefluencyinstitute.com/wp-content/uploads/2019/04/inner_image_event_01.jpg

ENGLISH IN LIFEYaşamın içinde İngilizce Eğitimi

Amacımız genel anlamda bilimsel dil eğitim yöntemleri yardımıyla informal bir eğitim ortamı  yaratarak, çocukların İngilizce’yi yoğun pratik aktivitelerle yaşayarak rahatlıkla konuşabilir düzeye gelmelerini sağlamaktır. 

Pandemi sürecinde eğitimlerimiz online platformda oyunlar, eğlenceli uygulamalar ve keyifli yarışmalarla zenginleştirilerek çocukların dil edinim yolculuklarını oyunvari bir akışa dönüştürecek yabancı öğretmenlerimiz ve dünyanın farklı ülkelerinden sürpriz misafirlerle Zoom programı üzerinden yürütülecektir.
Türkiye’de özel kolejlerde dahi belli bir seviyeye kadar eğitim alınmasına rağmen, öğrencilerin İngilizce’yi yaşayarak özümseme ve “kullanabilme” yetenekleri ancak sınırlı düzeyde geliştirilebiliyor. Bunun başta gelen sebebi, klasik eğitim sisteminde anlatıma dayalı yöntemlerde ısrar edilmesidir. Dilin kurallarını ezberleyen ya da öğrenen fakat aktif kullanmayı başaramayınca yılgınlığa düşüp tüm enerjisini sadece ders geçmeye yoğunlaştıran sevgili çocuklarımız, aslında Ankara’nın haritası ile Londra’da gezdirilmeye çalışılıyor.
Oysa olabildiğince hedef dile maruz kalarak, duygusal zekalarıyla yabancı dil içinde yaşayarak, bol bol hata yaparak, bireysel eksikliklerini güvenli bir ortamda (öğretmenden ve hata yapmaktan korkmayarak), pratik, etkileşime dayalı, işlevsel yöntemler yardımıyla gerçek hayatta kullanılan İngilizceyi öğrenmenin ötesinde ‘kullanarak’ gelişir doğal dil edinimi. Bu şekilde hedef dilde düşünme yetenek ve kaslarını geliştirmenin yanı sıra, zor durumda kaldıklarında bununla başa çıkmayı da deneyimliyor çocuklar.
Seanslarımızı eğlencenin akışına göre zamanlasak da ortalama 40’ar dakikalık süreler şeklinde planlıyoruz.
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

İngilizce Konuşma Atölyeleri

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Oyun Atölyesi

Hikaye Atölyesi

Sanat-Tasarım
Atölyesi

Felsefe Atölyesi

Film-Video
Atölyesi

Serbest konuşma
Atölyesi

Dijital Oyun
Atölyesi

Huzur Atölyesi

Müzik Sohbet
Atölyesi

Kültür/Gezi
Atölyesi

İngilizce Yarışma
Atölyesi

Çılgın Fikirler
Atölyesi

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image